Úvod Menšie kuchynské spotrebiče a roboty Tlakové hrnce z Hviezdnych vojen? A prečo nie – vyzerajú skvele!

Tlakové hrnce z Hviezdnych vojen? A prečo nie – vyzerajú skvele!

28

Kalifornská spoločnosť Williams Sonoma uviedla do svojej ponuky sériu tlakových hrncov inšpirovaných sériou filmov Hviezdnych vojen.

Star Wars je značka s najsilnejším marketingovým potenciálom na svete, tak prečo by to nemohlo fungovať aj v kuchyni? Hrnce v tvare R2-D2 alebo vo farbách droida BB-8 sú šialený nápad, a presne také dnes fungujú najlepšie.

Keď sa tak nad tým zamyslíme, multifunkčný pomalý hrniec svojím tvarom skutočne pripomína droidov z hviezdnych vojen a keď pustíme trochu uzdu fantázii tak so správnou povrchovou úpravou sa toho dá predať aj viac. V ponuke Wiliams Sonoma je tak na trhu hneď pätica modelov s piatimi unikátnymi receptami, ktoré hrnce dokážu samé pripraviť.

Najjednoduchším, najlacnejším a najmenším modelom je Duo Minit 3-Qt s príkonom 700W a siedmimi funkciami vo farbách a dizajne BB-8. Stojí asi 80 USD a funguje ako tlakový hrniec, pomalý hrniec, ryžovar, parný hrniec, jogurtovač, panvica na praženie a ohrievač jedla. Špeciálnym receptom sú cestoviny s krevetami.

V ponuke nasleduje trojica stredne veľkých hrncov so stodolárovou cenovkou. Ide o modely Duo 6-Qt vo farbách Dartha Vadera, Storm Troopera a R2-D2 droida, ktorý už vo filme samotnom vyzerá ako hrniec, takže tu je efekt najvernejší.

Čo sa receptov týka, dostanete možnosť uvariť si hovadzí stew Dartha Vadera, plnené vajcia z „temnej strany“ a grilované kura á la R2-D2. Funkčne sú hrnce rovnaké ako ten BB-8, akurát majú o polovicu väčší objem a príkon 1000W.

V najväčšom hrnci si pripravíte Chewieho čili. Najznámejší Wookie si samozrejme zaslúžil najväčšie rozmery, príkon 1200W a cenovku 120 USD.

Hrnce sa dajú predobjednať a na trhu by sa mali objaviť 13. decembra. Ak máte chuť na špeciality z inej galaxie, poutierajte si sliny.

Tieto fajnové elektrické hrnce budú dostupné len na americkom trhu, keďže z európskeho trhu sa ich výrobca musel kvôli reguláciám stiahnuť. V Európe sa budú dať objednať len v Spojenom Kráľovstve.