Úvod Ostatné Instagram už má tmavý režim: Pozrite, ako sa dá zapnúť!

Instagram už má tmavý režim: Pozrite, ako sa dá zapnúť!

40
Instagram - tmavý režim. Foto: 9to5google.com

Dobrou správou je, že Dark Mode na Instagram prichádza, horšou, že zatiaľ len v testovacom režime a nebude všetkým fungovať bez problému

Tmavý režim, resp. „Dark Mode“ nedávno prišiel s najnovšou verziou iOS 13 do iPhonov, teraz prichádza aj do populárnej aplikácie Instagram, zatiaľ v beta verzii pre Android, informoval o tom napríklad server 9to5google.com. Potešujúce je, že tmavý režim funguje nielen na zariadeniach s Androidom 10, ale aj 9.0 Pie. Obsahujú ho aj niektoré nadstavby, napríklad MIUI 10 v smartfónoch od XIAOMI, alebo One UI v telefónoch Samsung.

V testovacej beta verzii funguje preto, lebo vývojári ešte musia odstrániť niektoré nedostatky. Jedným z nich je napríklad to, že čierna farba v niektorých prípadoch úplne prekrýva stavový riadok v hornej časti displeja.

Instagram – takto vyzerá tmavý režim v praxi. Foto: Androidheadlines.com

Ak tmavý režim Instagramu chcete použiť vo svojom telefóne, musíte najskôr Instagram aktualizovať na najnovšiu verziu a následne povoliť tmavý režim pre váš telefón. Najnovšiu verziu Instagramu nájdete na Apkmirror.com, na odkaze:

Instagram 114.0.0.0.24 alpha (arm64-v8a) (nodpi) (Android 6.0+)

Môže sa stať, že inštalácia vám nepôjde spustiť z dôvodu chýbajúcich povolení, stačí ich v tom prípade udeliť. Ak sa vám tmavý režim Instagramu v smartfóne nespustí, môže to byť preto, že váš telefón má prednastavenú automatickú aktiváciu tmavého režimu (ten sa, prirodzene, aktivuje večer). Ak je to tak, zároveň s jeho aktiváciou sa tmavý režim (dark mode) spustí aj v aplikácii Instagram.