Úvod Menšie kuchynské spotrebiče a roboty Toshiba predstavila inteligentnú mikrovlnku ovládanú hlasom

Toshiba predstavila inteligentnú mikrovlnku ovládanú hlasom

23
Toshiba
Inteligentnú mikrovlnku Toshiba možno spárovať s Alexou od Amazonu a aj asistentom od Google.

Mikrovlnky Toshiba sa na našom trhu vyskytujú len sporadicky, aj keď táto japonská spoločnosť patrí k  inovátorom aj v oblasti kuchynských spotrebičov.

Ak sa povie „Toshiba“, tak v našich zemepisných šírkach nám zrejme ako prvé napadnú notebooky, nasledované počítačovým príslušenstvom, televízormi a zvukovou technikou. Zameranie spoločnosti je však oveľa širšie. Dokazuje to aj revolučná inteligentná rúra, ktorú spoločnosť predstavila na tohtoročnom CES-e v Las Vegas.

Toshiba
Cena a ani dostupnosť nového modelu zatiaľ nie sú známe.

Ukázala sa na stánkoch spoločností Google a Amazon.  Pre značku Toshiba predstavuje míľnik vo využití internetu vecí v inteligentných domácnostiach. Nová smart mikrovlnka od Toshiby hlasové ovládanie, bez problému ju možno spárovať s Alexou od Amazonu alebo asistentom od Google, čo znamená, že ju možno nastavovať pomocou prirodzených hlasových príkazov, samozrejme, nie v slovenčine.

V praxi to znamená, napríklad to, že s kompatibilným inteligentným reproduktorom, akým je napríklad Amazon Echo, môžete pomocou hlasových povelov spustiť, prerušiť a zastaviť zohrievanie alebo špecifikovať dobu varenia.  Nová mikrovlnka Mikrovlnná má tiež špeciálne tlačidlo, po aktivácii ktorého jej môžete povedať, ako dlho má obsah zohrievať.

Čítajte viac:

Parné rúry – Pozrite si 10 dôvodov, prečo by ste mali o nich pri zariaďovaní kuchyne aspoň uvažovať

Okrem ovládania hlasom má aj jednoduché vertikálne umiestnené klávesové ovládanie. Prostredníctvom nich môžete na mikrovlnke nastaviť rôzne úrovne výkonu a nechýba ani detský zámok. Ovládať sa dá aj cez aplikáciu priamo zo smartfónu alebo mobilu.

Bližšie údaje o jej uvedení na jednotlivé trhy, presnom modelovom označení, ktoré bude na nich využívať a ani predpokladanej cene spoločnosť nezverejnila. Potvrdila však, že jej predaj plánuje zahájiť v priebehu tohto roku.