Úvod Inteligentný dom TP Link predstavil novú inteligentnú žiarovku Tapo L510E

TP Link predstavil novú inteligentnú žiarovku Tapo L510E

117
Tapo L510E

Pre fungovanie žiarovky Tapo L510 nepotrebujete dokupovať žiadny špeciálny hub. Stačí ju len pripojiť k domácej wi-fi sieti.

Prostredníctvom mobilnej aplikácie Tapo je možné na žiarovke Tapo L510E nastaviť napríklad úroveň osvetlenia. Ľahko si tak vytvoríte príjemnú atmosféru, alebo dostatok svetla na čítanie. V rámci aplikácie si tiež môžete tiež možno ukladať prednastavené hodnoty intenzity svetla. Ak sa vám napríklad podarilo nájsť optimálnu úroveň osvetlenia pri sledovaní televízie, jednoducho si ju môžete uložiť a neskôr ju kedykoľvek aktivovať.

Stanoviť si môžete aj harmonogram zapínania a vypínanie žiarovky s vopred stanovenou intenzitou. Napríklad ráno po zobudení sa svetlo môže zapnúť napríklad na 50 percent intenzity, a prispôsobiť sa tak vychádzajúcemu slnku.

Ovládať žiarovku Tapo L510E – jednu alebo viac prepojených – možno  samozrejme aj na diaľku. Pomocou aplikácie Tapo si tak napríklad pred návratom z práce alebo z večierku môžete rozsvietiť už dopredu a nemusíte potme nahmatávať vypínač.

Táto funkcia má aj bezpečnostné stránku – svetlá v domácnosti môžete na diaľku ovládať napríklad z dovolenky. Alebo to necháte na aplikáciu – v nej je možné  aktivovať režim Preč (Away Mode), ktorý náhodným rozsvecovaním a zhasínaním simuluje pohyb osôb po dome či byte.

K ďalším funkciám patrí podpora hlasového ovládania prostredníctvom virtuálnych asistentov Google Assistant alebo Amazon Alexa.  Pre fungovanie žiarovky Tapo L510E nepotrebujete dokupovať žiadny špeciálny hub. Stačí ju len pripojiť k domácej wi-fi sieti.