Úvod Inteligentný dom TP-Link TAPO je inteligentná zásuvka ovládateľná cez appku

TP-Link TAPO je inteligentná zásuvka ovládateľná cez appku

126

Spoločnosť TP-Link je jeden z najväčších výrobcov sieťových produktov, predstavila novú sériu inteligentných produktov pre domácnosť TAPO ešte koncom minulého roka. Prvým produktom bola bezpečnostná Wi-Fi kamera Tapo C200, v týchto dňoch sa k nej pridáva inteligentná Wi-Fi zásuvka Tapo P100.

Hlavným benefitom inteligentných zásuviek je možnosť ovládania na diaľku. V prípade TP-Link ide o mobilnú aplikáciu Tapo, ktorá umožní podporované zariadenia vypnúť či zapnúť odkiaľkoľvek. Ešte pred príchodom domov tak môžete rozsvietiť svetlo či zapnúť niektorý zo spotrebičov.

Pomocou aplikácie je možné nastaviť plán automatickej správy zariadení, alebo vytvoriť zoznamy časovačov pre pripojenú elektroniku. Naprogramovať si tak môžete napríklad rozsvietenie svetiel pred návratom z práce, ktoré už tak nebudete musieť zakaždým nastavovať manuálne.

Zásuvka TP-Link Tapo P100 má aj režim na odplašenie zlodejov. Na náhodnej báze zapína a vypína pripojené zariadenia, napríklad lampy či televízor, takže aj počas vašej dovolenky to vyzerá, že niekto ostal doma. Zásuvka podporuje aj digitálnych asistentov Amazon Alexa a Google Assistant. Dá sa preto ovládať hlasom priamo a nie je potrebný žiadny ďalší bridge či iné zariadenie.

Dôležitým prvkom je aj dizajn. Tapo P100 má malé rozmery (51×72×40mm), takže ostatným zásuvky nebude priveľmi blokovať. Polykarbonátové telo má lesklú bielu povrchovú úpravu a nebude v domácnosti veľmi vytŕčať. Jediným fyzickým ovládacím prvkom je tlačidlo pre zapnutie zásuvky, doplnené stavovou LED. Zásuvka zvládne maximálnu záťaž 2300 W pri 10 A.

Inteligentná zásuvka TP-Link Tapo 100 je už v ponuke slovenských eshopov, s cenou pohybujúcou sa okolo hranice 15 EUR.

Zdroj: TS TP-Link