Úvod Ekonomika a akvizície Trom najväčším mobilným operátorom na Slovensku klesli výnosy

Trom najväčším mobilným operátorom na Slovensku klesli výnosy

51
mobilný operátor

Aj keď koronakríza spôsobila, že sme všetci v posledných mesiacoch trávili oveľa viac času online, na výnosoch mobilných operátoroch za prvý polrok tohto roku to príliš nevidieť

Trom najväčším mobilným operátorom pôsobiacim na Slovensku v 1. polroku 2020 klesali výnosy. Skupina Slovak Telekom evidovala medziročný pokles o 0,8 %, spoločnosť Orange Slovensko o 3,5 % a skupina O2 o šesť percent.

„Počas prvých šiestich mesiacov 2020 dosiahla skupina Slovak Telekom konsolidované výnosy na úrovni 372,4 milióna eur,“ uviedol operátor. Medziročný pokles výnosov skupiny tak predstavuje 2,9 milióna eur. Z jej dcérskych firiem mala najvyššie výnosy DIGI Slovakia, a to vo výške 19,25 milióna eur.

Celkové výnosy spoločnosti Orange Slovensko boli v 1. polroku 2020 na úrovni zhruba 261 miliónov eur, medziročne poklesli o 10 miliónov eur. Výnosy operátora zo služieb medziročne klesli o dve percentá (štyri milióny eur) a výnosy zo zariadení o 9,4 % (päť miliónov eur).

Výnosy skupiny O2 v 1. polroku 2020 medziročne poklesli o osem miliónov eur. Ako uviedol operátor, pre opatrenia súvisiace so zabránením šírenia nového koronavírusu pocítil razantný pokles tržieb z predaja hardvéru a rovnako klesol aj počet transakcií, čo sa prejaví aj v budúcich obdobiach.