Úvod Quanta WHITE Nový tyčový vysávač Pure Q9 od Electroluxu patrí k najtichším, má hubicu s...

Nový tyčový vysávač Pure Q9 od Electroluxu patrí k najtichším, má hubicu s LED podsvietením

304

Model Pure Q9 váži len 3,4 kg, čo je o plné dva kilogramy menej oproti verzii F9, je ultratichý, má sklopnú konštrukciu a hubicu s LED podsvietením.

Pure Q9 patrí k tyčovým vysávačom, ktoré spolu s robotickými v súčasnosti dominujú trhu. Nikto si nepraje, aby upratovanie zabralo polovicu víkendu, efektívnejšie je priebežné upratovanie, do popredia sa dostávajú autonómne vysávače. Tie si vedia poradiť nielen s rôznymi povrchmi a prekážky obchádzajú priam ukážkovo.

Občas však človek nemá chuť pripravovať týmto pomocníkom dokonalé prostredie.Väčšina robotických vysávačov má totiž ešte stále nízky sací výkon na to, aby si poradili s väčšími nečistotami, kobercami sl dlhším vlasom, nie sú ideálne na čiernych podkladoch a ani v príliš komplikovaných miestnostiach.

Práve pre tieto účely sa hodia tyčové vysávače. Sú poruke vždy, keď sa toho na podlahe či gauči ocitne viac ako chceme. Nezáleží úž dokonca ani na čase, tyčové vysávače môžu byť aj tiché – a samozrejme bezkáblové.

Tichý, ľahký, podsvietený

Nový tyčový vysávač Pure Q9 od Electroluxu by rád bol tým najtichším. Jeho dizajnéri sa inšpirovali škandinávskym minimalizmom a ľahko zapadne do akéhokoľvek interiéru. Kostra z ľahkého a pevného hliníka (váha predstavuje cca 3,43 kg) sľubuje, že jednou rukou vydržíte vysávať aj viac než 55 minút.

To je čas vysávania na jedno nabitie, ktoré by podľa výrobcu malo trvať 4 hodiny. Oproti verzií F9 je tak takmer o 2 kilogramy ľahší, no  menšiu nádobu na prach (0,3 litra vs 0,7 litra).

Pure Q9 má odnímateľnú strednú časť, ktorá môže slúžiť ako ručný vysávač.

Vysávanie pod nízkym nábytkom nie je problém. Konštrukcia sa dá sklopiť a hubica s LED osvetlením posvieti aj do tých najtmavších kútov. Tie vyčistí valček kefy, siahajúci až tesne k bočným hranám hubice, ktorá má otvorené bočné steny.

Čítajte viac: Pure i9.2: Nový robotický vysávač od Electroluxu využíva laser a kamery

Tyčový vysávač Pure Q9 disponuje aj ručnou jednotkou. Ručný vysávač na vysávanie malých povrchov alebo prachu je jediným potiahnutím k dispozícií hneď vtedy, ako to potrebujete.

Chovateľom domácich chlpáčov, ale aj tým, ktorí sa nechcú pri vysávaní veľmi namáhať, sa bude páčiť jednoduché čistenie kefy. Jednoduchým zošliapnutím tlačidla na hubici sa unikátna funkcia BrushRollCleanTM postará o odstránenie všetkých namotaných vlasov a vlákien.

Ceny modelu Pure Q9 začínajú na hranici 300 eur.