Úvod Quanta SMART Philips Lumify: Ultrazvukové vyšetrenie vie spraviť aj zo vzdialenosti 10-tisíc kilometrov

Philips Lumify: Ultrazvukové vyšetrenie vie spraviť aj zo vzdialenosti 10-tisíc kilometrov

44

Philips sa spája so združením PURE s cieľom pomôcť odľahlým krajinám

Rwanda je prvou lastovičkou, kde bude nasadená  technológia Philips Lumify, pričom cieľom je aj vďaka neziskovej organizácii PURE schopnosť poskytovať čo najlepšiu zdravotnú starostlivosť aj na veľké diaľky.

Vďaka špeciálnemu prístroju spoločnosti Royal Philips, jedného z najväčších dodávateľov zdravotníckych technológii, sa podarilo zabezpečiť ultrazvukové vyšetrenia aj na naozaj nedostupných a na zdroje chudobných miestach.

Pilotný projekt umožní vďaka unikátnemu tele-ultrazvukovému systému od spoločnosti Philips pomáhať aj na vzdialenosti prekonávajúce hranicu 10 000 kilometrov.

Využívajúc produkt Lumify s podporou spoločnosti React tak dokáže zdravotný personál ponúknuť svojim pacientom často rozhodujúci spôsob diagnostiky a zároveň tak potrebnú odbornosť profesionálov na  linke.

Čo na tom, že skutoční odborníci sú vzdialení tisícky kilometrov? To je práve výhoda prenosného ultrazvukového skenera, pripojeného k tabletu, pričom obraz prenášaný z tela pacienta na tablet je ďalej v reálnom čase zdieľaný v ordináciách odborníkov, sediacich tisícky kilometrov ďaleko.

Tí takto dokážu bezpečne robiť diagnostiku napríklad v oblastiach postihnutých nejakou katastrofou, alebo v rizikových a konfliktných regiónoch.