Úvod Ostatné V prvom polroku Slováci pretelefonovali vyše 5 miliárd minút

V prvom polroku Slováci pretelefonovali vyše 5 miliárd minút

15
orange

Na Slovensku podľa aktuálnych údajov pripadajú na každého obyvateľa, vrátane malých detí takmer dve SIM karty

V prvom polroku 2019 obyvatelia Slovenska pretelefonovali mobilnými telefónmi 5,15 miliardy minút hovorov. Z toho 53% minút  minút hovorov skončilo vo vlastnej mobilnej sieti, 40% skončilo v iných mobilných sieťach, 3% minút boli medzinárodné volania a 4% minút tvorili volania na slovenské pevné siete.

Obyvatelia Slovenska v rovnakom období rozoslali 1,38 miliardy SMS správ a 45,6 milióna MMS správ. Vyplýva to z údajov, ktoré mobilní operátori poskytli Úradu pre reguláciu elektronických komunikácií a poštových služieb (RÚ).

Čítajte viac: 4ka ponúka 10 gigabajtov dát za jedno euro – má to však malé obmedzenie

V prvom polroku 2019 bolo na Slovensku cca 7,68 milióna SIM kariet. Z uvedeného počtu bolo cca 6,08 milióna aktívnych SIM kariet používaných na poskytovanie verejnej mobilnej telefónnej služby. Z toho aktívnych SIM kariet (post-paid) bolo 4,13 milióna a aktívnych predplatených SIM kariet (pre-paid) bolo 1,96 milióna.

Cca 707 500 aktívnych SIM kariet slúžilo na iné účely, ako je poskytovanie verejnej mobilnej telefónnej služby. Na M2M (Machine-to-Machine) bolo použitých 896 400  aktívnych SIM kariet.