Úvod Quanta SMART Venu: Nové smart hodinky od Garminu

Venu: Nové smart hodinky od Garminu

194

Nové odolné a vodotesné inteligentné hodinky ponúkajú výborný pomer medzi cenou a hodnotou, ich softvérová aj hardvérová výbava je v danej cenovej relácii nadštandardná. 

S cenou od 350 do 380 eur patria novéinteligentné hodinky Venu od Garminu do strednej cenovej triedy, výbavou však určite vyššie. Využívajú 1,2“ OLED displej s rozlíšením 390 × 390 pixelov.  Hodinky by, spárované so smartfónom, mali vydržať 5 dní, pri aktívnom využívaní GPS 6 hodín. Pri športe možno z nich  cez bluetooth počúvať aj hudbu, majú totiž zabudovaný prehrávač a vyhradenú pamäť, kam sa zmestí približne 500 skladieb. A vďaka funkcii Garmin Pay možno s nimi aj platiť.

Foto: Garmin

Keďže ide o športové hodinky, chráni ich sklo Gorilla Glass3, majú polymérom vystužené telo a možno s nimi aj plávať (5 ATM). Do ich výbavy patrí barometrický výškomer, gyroskop, akcelerometer, teplomer, kompas,  senzor na srdcového tepu vrátane oxymetru –senzoru okysličenia krvi.

Pomocou meraných dát hodinky dokážu sledovať majiteľovu hydratáciu, úroveň stresu, kvalitu spánku, dýchania, vydanú energiu a počas dňa a menštruačné cykly. Praktickou je aj funkcia detekcia nehody, pri ktorej, napríklad po páde z bicykla – po spárovaní so smartfónom – odošlú polohu majiteľa na prednastavené číslo. A aby sme nezabudli, dokážu presne monitorovať množstvo športových aktivít. Stačí zapnúť GPS a spustiť jednu z viac ako 20 predinštalovaných športových aplikácií: beh (indoor, outdoor, na bežiacom páse), cyklistika (indoor, outdoor), chôdza (indoor, outdoor), veslovanie (indoor, outdoor), plávanie v bazéne, golf (digitálna skóre karta, AutoShot – automatické meranie dĺžky rany, náhľad na green s možnosťou manuálne meniť pozíciu jamky, prekážky, štatistiky hry), lyže/snowboard, bežky, SUP (paddle boarding), joga, Pilates, silový tréning. Pre detailnejšie informácie o vašom výkone stačí pripojiť k hodinkám ten správny snímač spomedzi kompatibilného príslušenstva.

Hodinky majú rozmery 43,2 × 43,2 × 12,4 mm a hmotnosť 46,3 gramu.