Úvod Herné konzoly, hry, virtuálna realita VIVE Cosmos, súprava pre virtuálnu realitu od HTC, dostane nové verzie

VIVE Cosmos, súprava pre virtuálnu realitu od HTC, dostane nové verzie

46

Spoločnosť HTC predstavila nové varianty headsetu VIVE Cosmos. Novinky s označeniami VIVE Cosmos Elite, Cosmos XR a Cosmos Play tak ťažia z unikátnej modularity headsetu. Potešia sa aj súčasní majitelia headsetu, ktorých môžu zaujať nové rozšírenia. Všetky headsety ponúknu obraz s rozlíšením 2880×1700 bodov a obnovovacou frekvenciou 90 Hz, kvalitné stereo slúchadlá a praktický dizajn.

HTC VIVE Cosmos je už dobre zavedená platforma. Headsety je možné kedykoľvek prispôsobiť aktuálnym potrebám vďaka systému výmenných čelných panelov. Či už preferujete praktický inside-out tracking, systém sledovania pohybu Steam VR alebo chcete vyskúšať možnosti rozšírenej reality, headset sa dokáže prispôsobiť.

Najvyšším modelom z rodiny VIVE Cosmos je model Elite s čelným panelom External Tracking Faceplate. Kombinuje inside-out tracking s pokročilým sledovaním pohybu pomocou základných staníc. Nadšenci pre virtuálnu realitu tak môžu očakávať tie najlepšie zážitky a kompatibilitu s kompletným príslušenstvom systému Steam VR. Svoj VR systém tak môžu používať nielen s klasickými ovládačmi, ale aj VIVE Trackermi. Tie slúžia ako značky pre sledovanie pohybu celého tela, napríklad pri pohybe hokejky.

Cosmos Elite

HTC VIVE Cosmos Elite so základnými stanicami a ovládačmi bude dostupný ešte v tomto štvrťroku za cenu 1009 EUR. Samostatný modul External Tracking Faceplate bude k dispozícii v druhom štvrťroku za cenu 219 EUR.

Cosmos XR

Technologickou lahôdkou je model HTC VIVE Cosmos XR, ktorý vďaka priehľadovým kamerám s vysokým rozlíšením a zorným poľom širokým 100 stupňov umožňuje umiestňovať virtuálne objekty do reálneho sveta. Headset bude predstavený v marci na konferencii GDC a dostupný by mal byť v druhom štvrťroku.

Cosmos Play

Naplánovaný je aj cenovo dostupný HTC VIVE Cosmos Play, určený pre nových záujemcov o VR. Pre sledovanie pohybu využíva inside-out technológiu založenú na štvorici rýchlych kamier. Zároveň však zachováva všetky atribúty prémiového VR, kvalitné displeje, optiku, slúchadlá i modularitu. Bude preto pripravený na budúce vylepšenia a doplnky. Na cenu a dostupnosť v predaji si ešte budeme musieť pár mesiacov počkať.

Cosmos

Ak sa neviete dočkať, základný headset HTC VIVE Cosmos je aktuálne v predaji za cenu 839 EUR. Pre sledovanie pohybu využíva šesť kamier, ktoré zaberajú a registrujú ovládače aj ak sú mimo hráčovho zorného poľa. Rovnako ako pri ostatných modeloch môžete očakávať kvalitný obraz a výklopnú konštrukciu zjednodušujúcu prechod medzi hrou a realitou.

Zdroj: HTC Vive