Úvod Ostatné Vložte do stroja kapsulu… a on vám spraví pivo!

Vložte do stroja kapsulu… a on vám spraví pivo!

110
LG Homebrew
LG Homebrew je kapsulový domáci pivovar, schopný uvariť 5 druhov piva. Foto: LG

LG Homebrew je naozaj kapsulový pivovar, dokáže pripraviť päť rôznych typov piva

LG Homebrew funguje skutočne úplne rovnako, ako kapsulové kávovary. Vložíte do neho  kapsulu, respektíve kapsuly, nalejete vodu a to je všetko. Následne si pivo môžete načapovať.

LG Homebrew
LG Homebrew mal svetovú premiéru začiatkom roku v Las Vegas. Foto: LG

Pravda, pivo nebudete mať  hotové tak rýchlo ako kávu – rozhodne nie za jednu-dve minútky. Štandardne trvá príprava piva v mikropivovare mesiac až šesť týždňov. V kapsulovom sa to dá približne za polovicu.  Jedna várka môže byť až 5 litrov.

Kapsulový pivovar je nielen funkčný, al aj dizajnovo vydarený. Foto: LG

Vybrať si pritom možno z piatich typov piva. Sú to: americká IPA, Pale Ale, ležiak plzenského typu, stout a svetlé pšeničné belgického typu – Witbier.

A ako to celé funguje? Takmer rovnako jednoducho ako používanie kapsulového kávovaru. Najprv naplníte Homebrew správnym množstvom vody. Potom vložíte kapsule, jedna obsahuje kvasnice, ďalšie slad, chmeľový olej a príchuť. To je potrebné pre zahájenie procesu fermentácie.

Homebrew je zatiaľ len koncept, no zrejme už čoskoro pôjde do výroby. Foto: LG

A tým všetky vaše povinnosti končia. O optimálny priebeh sa stará ďalej stroj, ktorý vám oznámi – kľudne aj cez mobilnú aplikáciu, prostredníctvom ktorej môžete celý proces kontrolovať – že všetko je hotové. Potom, opäť vzhľadom na konkrétny typ piva – ho okysličíte a načapujete. Bonusom je,  že prístroj sa sám po uvarení piva vyčistí.

LG Homebrew
Do prístroja sa vloží niekoľko kapsúl, každá obsahuje iné ingrediencie. Foto: LG

Homebrew sa ale zatiaľ nedá kúpiť. Ako koncept bol predstavený začiatkom roku v Las Vegas na výstave CES. Pred pár dňami mal v Berlíne na výstave IFA svoju európsku premiéru.

Čítajte viac:

Hoover H-KEEPHEAT 700 – rúra, ktorá funguje ako chladnička

Ide teda len o koncept, je však funkčne aj dizajnovo úplne dokončený. Otázkou je, či bude aj úspešný, teda ak skutočne príde aj do predaja. Pivo totiž doteraz vždy odolalo všetkým pokusom o zjednodušenie tradičných výrobných postupov.