Úvod Klimatizácie, odvlhčovače, čističky vzduchu Nový Philips Air Purifier Series 3000 – dizajnová čistička vzduchu, ideálna pre...

Nový Philips Air Purifier Series 3000 – dizajnová čistička vzduchu, ideálna pre alergikov

318

Nový Philips Air Purifier Series 3000 zaujme nielen vzhľadom, ale aj vysokou efektivitou čistenia vzduchu a tichou prevádzkou

Čoraz viac ľudí trpí alergiami a kvalita vzduchu, ktorý dýchame najmä v domácnostiach, neustále klesá. Najväčšími hrozbami sú pele, prach, vírusy a samozrejme baktérie. Peľová sezóna začína skôr a končí neskôr, domáce práce či hry so zvieratami uvoľňujú do ovzdušia ďalšie alergény.

Preto Philips už dnes uvádza novú čističku vzduchu, ktorá sa na trh dostane už v budúcom roku, Philips Air Purifier Series 3000, ide o model s kódovým označením AC3033/10.  Ten číselný kód je dôležitý, pretože Philips má čističky s identickým dizajnom v sérii 3000 aj 4000 a navyše v sérii 3000 má v predaji aj iný model s odlišným vzhľadom a aj funkciami, ktorý bol na trh uvedený približne pred tromi rokmi. Nie je to síce úplne prehľadné, ale s tým nič neurobíme. Ak vás zaujíma model, o ktorom píšeme, je to AC3033/10.

 

Jej vzhľad síce nie je tým najdôležitejším, svoje miesto si však nájde v každej domácnosti veľmi ľahko najmä vďaka nemu. Jeho kvality sú však inde. Zabudované senzory rozpoznávajú troch najväčších nepriateľov (alergény, znečistený vzduch a nebezpečné plyny) a robia tak neustále, sledujúc aj tie najmenšie zmeny v ovzduší.

Unikátny trojvrstvový filtračný systém vyčistí až 99, 97% častíc s veľkosťou minimálne 0,003 mikrónu – čiže menšie ako všetky známe vírusy. 360-stupňové vírenie vzduchu zabezpečí rýchle vyčistenie dostatočného objemu vzduchu v miestnosti  s rýchlosťou približne 20 m2 miestnosti za 8 minút. Jeho kapacita je 400 m3 za hodinu a dokáže vyčistiť miestnosti s rozlohou až 104 m2.

Ponúkne tri rôzne režimy a dnes už je samozrejmosťou aj dedikovaná aplikácia Clean Home +, ktorá nielen zobrazuje aktuálnu kvalitu vzduchu v miestnosti ako aj umožňuje ovládanie čističky na diaľku. Philips odporúča maloobchodnú cenu na úrovni 499,99 eur a predaj začne už začiatkom budúceho roka.