Úvod Ostatné Windows 10: S novými aktualizáciami sa na užívateľov valí chyba za chybou

Windows 10: S novými aktualizáciami sa na užívateľov valí chyba za chybou

53
Windows 10 - najnovšie aktualizácie viac problémov vyvolávajú, než riešia.

Nechať v súčasnosti vo svojich počítačoch Windows automaticky sťahovať a inštalovať aktualizácie asi nebude najlepší nápad

Aj keď je Windows 10, na rozdiel od svojho predchodcu, dobrým operačným systémom, tak v posledných týždňoch je jeho reputácia dosť naštrbená.  Na vine sú problematické aktualizácie.

Pred necelými dvomi týždňami vydal Microsoft  záplatu s označením KB4515384. Tá má odstrániť problémy, ktoré spôsobila predošlá záplata  s označením KB4512941 a ktoré sa prejavovali veľkou záťažou procesoru pri niektorých spustených  procesoch a programoch.

To však bola len špička ľadovca, že problémov pribúdalo, vidno aj na aktuálnom zozname riešených a vyriešených (na obrázku):

Zoznam známych problémov v systéme Windows je aktuálne naozaj rozsiahly.

Komplikácie s preťažovaním procesoru s aktualizáciou KB4515384 zmizli, no po jej inštalácii sa užívateľom opäť objavila celá séria najrôznejších problémov, pravda iného charakteru. Patrí k nim farebný posun pri fotkách, nechcené farebné filtre pri screenshotoch, problémy s nefunkčnými ovládačmi periférií, sieťových adaptérov s hlavným menu a podobne.

Microsoft sa snaží problémy marginalizovať, podľa rôznych zdrojov (Forbes.com, FinancialExpress.com) sa však týkajú miliónov užívateľov po celom svete. Rozumnejšie je preto problematické aktualizácie neinštalovať, pripadne – ak ich máte a máte niektoré z uvedených problémov, ich odinštalovať. Možno už o pár týždňov by mala vyjsť väčšia kumulatívna aktualizácia, ktorá, dúfajme, všetky ťažkosti vyrieši (a nespôsobí nové).