Úvod Mobily X50 Pro 5G bude nová vlajková loď smartfónov značky realme

X50 Pro 5G bude nová vlajková loď smartfónov značky realme

11
X50 Pro 5G

Spoločnosť realme priniesla informáciu, že 24. februára predstaví v španielskom Madride svoj nový produkt pre 5G mobilné siete. Volať sa bude realme X50 Pro 5G a v porovnaní so svojím starším bratom X50 5G prinesie zaujímavejší hardvér a väčší displej.

Na bližšie špecifikácie si budeme musieť ešte týždeň počkať, no už teraz vieme niektoré z jeho základných parametrov. Len pred mesiacom výrobca ukázal smartfón X50 5G, zaujal určite svojim dizajnom, no uvedenia sa dočkal len na čínsky trh. Verzia s prívlastkom Pro by sa mala dostať na aj na európsky a indický trh a dostala hneď niekoľko dôležitých vylepšení.

V porovnaní s X50, postavenej okolo Snapdragonu 765G, bude mať X50 Pro nový čipset Qualcomm Snapdragon 865 5G. Ten už poznáme napríklad z čerstvo uvedených Samsung Galaxy S20 smartfónov. Ďalšia zmena bude na úkor displeja. IPS panel so 120 Hz nahradí o čosi pomalší, 90 Hz, ale zato Super AMOLED displej.

X50 Pro by mal podporovať rýchlo nabíjanie s pribalenou až 65W nabíjačkou, ktorú realme nazýva SuperDart. Navyše bude priamo súčasťou balenia a nebude treba si ju dokupovať osobitne. Kapacitu akumulátora zatiaľ nepoznáme, no už v X50 ponúkal veľmi slušných 4200 mAh.

realme X50 5G, ktorý bol uvedený na čínsky trh v januári

Fotoaparát by mal byť podobný ako pri verzii X50. Štvorica objektívov pokryje 64 MPix hlavný fotoaparát, teleobjektív s dvojnásobným optickým zoomom, širokouhlá kamera a makrofotoaparát. Navyše, obrysová fotografia na stránke výrobcu naznačuje prednú kameru s dvojicou objektívov.

Podobne to bude aj v oblasti pamätí, očakávame, že budú dostupné konfigurácie so 6 a 12 GB RAM, a kapacitou vnútorného úložiska 128 a 256 GB. Chýbať nebude USB-C konektor (aj keď zrejme len vo verzii 2.0). Podobne ako na X50 by mal byť aj na X50 Pro na bočnej strane osadený senzor odtlačkov prstov a všetky aktuálne komunikačné rozhrania vrátane Bluetooth vo verzii 5.0.

Cenu zatiaľ nepoznáme, ale mohla by sa pohybovať niekde okolo hranice 700 USD.