Úvod Herné konzoly, hry, virtuálna realita Konzola XBox X príde na trh o rok, dizajn však už poznáme

Konzola XBox X príde na trh o rok, dizajn však už poznáme

33

V Microsofte sa na budúci rok pripravujú naozaj dôkladne. Čo ušetrili na dizajne novej konzoly, to vrazili do hardvéru. Výrobca tvrdí, že vďaka industriálnemu dizajnu si môže dovoliť lepšie chladenie. Preto do čiernej skrinky „vrazil“ štvornásobne výkonnejší hardvér, ako má aktuálna generácia hernej konzoly XBOX.

Microsoft pri novej konzole sľubuje aj veľmi tichú prevádzku, čo je dnes taktiež veľmi dôležité a bude úplne jedno, či bude Xbox ať, alebo stáť. Spolu s novou konzolou príde samozrejme aj nový bezdrôtový ovládač Xbox Wireless Controller.


Ten okrem ergonomickejšieho tvaru vyhovujúcemu väčšiemu množstvu ľudí dostal aj tlačidlo „Share“. Vďaka nemu pribudla možnosť  podeliť sa o záber, či krátky klip z hier. Bude súčasťou každého balenia Xbox série X a okrem predchádzajúcej generácie bude dokonca kompatibilný aj PC systémami vybavenými Windows 10.


Bez hier by však išlo iba o pôsobivé železo. Preto počas predstavenia novej konzoly predstavili aj pokračovanie kvalitnej Ninja hry Senua’s Saga: Hellblade II. Tá by mala plne využiť výkon grafického systému Xbox X (60 fps pri 4, Microsoft dokonca hovorí aj o 120 fps pri 4K a schopnosť až 8K) od spoločnosti AMD.

Čítajte viac: Herná konzola Google Stadia ide do predaja – poznáme ceny a dátum jej uvedenia

Nová generácia SSD disku minimalizuje štartovanie hier, Microsoft si však veľmi zakladá aj na spätnej kompatibilite, ktorú Xbox X ponúkne – novinka by mala podporovať hry a príslušenstvo všetkých predchádzajúcich generácii.