Úvod Mobily Xiaomi Mi MIX Alpha – špičkový smartfón s neskutočným dizajnom a foťákom...

Xiaomi Mi MIX Alpha – špičkový smartfón s neskutočným dizajnom a foťákom s rozlíšením 108 Mpix!

156
Xiaomi Mi MIX Alpha - smartfón, ktorý prišiel z budúcnosti

Xiaomi Mi MIX Alpha nie je len dizajnovým a technologickým konceptom, v limitovanej sérii príde do predaja ešte koncom tohto roku

Dizajn je subjektívnou záležitosťou, ale pri Xiaomi Mi MIX Alpha možno  skonštatovať, že je nielen revolučný, ale aj neskutočne efektný. Ako inak hodnotiť telefón, ktorého displej plynulo prechádza spredu cez bok telefónu až napokon kompletne vyplní nielen jeho prednú, ale aj zadnú časť.

 

Xiaomi Mi MIX Alpha ponúka neskutočné rozlíšenie 108 Mpix.

Teda – zadnú úplne kompletne nie, pretože tá je predelená veľkým keramickým pásom so zafírovým ochranným sklom, pod ktorým je skrytý fotoaparát.

Fotoaparát, ktorý prišiel z budúcnosti

Vyzerá to pritom úplne prirodzene a nenásilne, z estetického hľadiska určite lepšie, ako tri fotoaparáty v nových iPhonoch.

Hlavný fotoaparát so senzorom 1/1.33 (!) dopĺňajú ju ďalšie dve kamery s rozlíšením 20 a 12 Mpix.

A keď sme už pri zabudovanej kamere, hlavná so senzorom 1/1.33 (!) ponúka neskutočné rozlíšenie 108 Mpix. Dopĺňajú ju ďalšie dve kamery s rozlíšením 20 a 12 Mpix. Selfie kameru nehľadajte, zastúpi ju hlavný foťák.

Čerešničkou na torte je 4-osá optická stabilizácia a laserové ostrenie. Dvojnásobný optický zoom je pri tejto výbave povinnou jazdou a vec, ktorú by sme chceli vyskúšať v praxi, je fotenie makrofotiek zo vzdialenosti 1, 5 cm od objektu.

Špičkové hardvérové parametre

Technická výbava nijako nezaostáva za dizajnom – je rovnako extrémna. Telefón má 12 GB RAM, výkonný procesor Snapdragon 855+, 512 GB  úložisko a podporu 5G.  Nechýba rýchlonabíjanie s výkonom 40 W, pomocou ktorého nabíjate batériu s kapacitou 4 050 mAh.

Kvôli tenkým rámikom bolo nutné pristúpiť  k niekoľkým zaujímavým riešeniam pri umiestňovaní senzorov. Napríklad proximity senzor (senzor priblíženia) je ultrazvukový a zvuk vychádza priamo z displeja. Jediné hardvérové ​​tlačidlo je hore, slúži na odomykanie smartfónu.

Bočné tlačidlá sú riešené softvérovo.

Bočné sú riešené softvérovo, telefón pri ich stláčaní však bude v mieste dotyku vibrovať tak, že bude simulovať prirodzený pohyb podobný stláčaniu hardvérových tlačidiel. Samozrejme, telefón má špeciálnu funkciu, pomocou ktorej zabráni nechcenej aktivácii pri náhodných dotykoch.

Zaujímavé je, že nejde o koncept. Xiaomi Mi MIX Alpha je smartfón, ktorý v limitovanej sérii príde na trh koncom tohto roku a jeho cena sa bude pohybovať okolo hranice 2 500 eur.

A v prípade tohto modelu, navyše v porovnaní s novými špičkovými iPhonmi alebo rozkladacím Foldom od Samsungu, nám nepríde ani nijak premrštená.