Úvod Quanta BLACK Xiaomi Mi TV 4S 65“ by sa mohol stať letným cenovým hitom

Xiaomi Mi TV 4S 65“ by sa mohol stať letným cenovým hitom

585

Pred pár dňami sme sa dočkali uvedenia nových smartfónov série Mi 10. Xiaomi túto príležitosť využilo aj na predstavenie ďalších produktov spotrebnej elektroniky a nechýbal ani nový televízor. Mi TV 4S 65“ je ďalším, a to poriadne veľkým, kameňom do mozaiky smart domácnosti podľa predstavy Xiaomi.

Nová Xiaomi Mi TV 4S 65″ bude k dispozícii len v jednom veľkostnom prevedení a to v 65-palcovom formáte. Displej so 4K rozlíšením a priamym LED podsvietením podporuje HDR10+ a podľa výrobcu pokrýva 85 percent farebnej škály NTSC. Televízor má jednoduchý a dobre známy dizajn, ktorý ničím neexperimentuje a celokovové telo. Aj zadný kryt je z kovu a pomáha lepšie distribuovať odpadové teplo do okolia.

Mi TV 4S podporuje DTS-HD a Dolby Audio, ak sa uspokojíte so vstavanými reproduktormi, budete sa musieť uspokojiť s výkonom 2×10 W. Vo výbave nechýba dvojpásmový Wi-Fi adaptér, ethernet, trojica HDMI portov a tri USB porty pre pripojenie externých zariadení, napríklad pevných diskov či bezdrôtovej klávesnice. Systém sa bude môcť spoľahnúť na štvorjadrový procesor s frekvenciou 1,5 GHz a 2 GB pamate. Vstavané flashové úložisko má kapacitu 16 GB. Zobraziť obsah na veľkej obrazovke sa dá aj pomocou funkcie Chromecast.

Televízor využíva Android vo verzii 9.0 s predinštalovanými základnými aplikáciami ako napríklad Netflix, YouTube či Amazon Prime Video. Vďaka plnej podpore obchodu Google Play sa však možnosti on-demand služieb touto trojicou nekončia. Plne podporovaný je aj Asistent Google, stačí využiť mikrofón diaľkového ovládača. Ovládač je pomerne jednoduchý a obsahuje aj dedikované tlačidlá pre Netflix a Prime Video.

Mi TV 4S vie fungovať aj ako domáci smart hub. Xiaomi do vývoja v tejto oblasti investuje nemalé peniaze a ďalších 7 miliárd dolárov chce preinvestovať v priebehu nasledujúcich piatich rokov v segmente AI, internetu vecí a 5G sietí.

Tou najlepšou správou na koniec je dostupnosť a cena. Na európskom trhu by sa mal Xiaomi mi TV 4S 65“ objaviť v priebehu júna tohto roku a to za cenu 549 EUR. Podobne vybavené televízory tejto veľkosti ponúkajú konkurenti o 50 až 100% drahšie. V lete by sa tak novinka od Xiaomi mohla stať cenovým hitom, dôležitá však bude jej dostupnosť.