Úvod Quanta BLACK XIAOMI predstavilo svoj nový špičkový OLED TV – MI LUX 65″...

XIAOMI predstavilo svoj nový špičkový OLED TV – MI LUX 65″ OLED

56
Xiaomi Mi TV Lux 65 ″ OLED
Xiaomi Mi TV Lux 65 ″ OLED

MI LUX 65″ OLED je vôbec prvý prémiový produkt značky Xiaomi na poli OLED televízorov, má 9 integrovaných reproduktorov.

Xiaomi Mi Lux sa môže pochváliť 65-palcovým OLED displejom, takmer kompletným farebným spektrom P3, výnimočnou presnosťou farieb a podporou Dolby Vision. Novinka sľubuje nielen vizuálny zážitok ale aj bohatý hudobný výkon. Deväť reproduktorov s kombinovaným výkonom 65 W ponúka priestorový zvuk s podporou Dolby Atmos. Okrem zobrazovania video-obsahu môže novinka slúžiť aj ako skvelý doplnok pre hry. Vďaka režimu nízkej latencie (ALLM) a variabilnej obnovovacej frekvencií od 40 do120 Hz a štandardnému výstupu HDMI 2.1.

Xiaomi Mi TV Lux 65 ″ OLED
Xiaomi Mi TV Lux 65 ″ OLED

Keďže ide o prvý produkt s prívlastkom ultra high-end, Xiaomi Mi TV Lux 65 ″ OLED je samozrejme vybavený najnovšou technológiou OLED. S 8,29 miliónmi individuálne regulovanými sub-pixelmi ponúka zariadenie vynikajúci vysoký kontrast. Zároveň pri tmavých scénach dosahuje úroveň čiernej takmer 0-nit. To zaručuje vynikajúci výkon aj v tmavej miestnosti a najmä – vynikajúcu kvalitu reprodukcie obsahu.

Televízor Mi TV Lux 65 ″ OLED ponúka profesionálnu farebnú reprodukciu tým, že pokrýva až 98,5% farebnej škály P3. S OLED displejom podporuje 10-bitové zobrazenie farebnej hĺbky a dokáže presne reprodukovať širokú škálu 1,07 miliárd rôznych farieb. Spolu s s minimálnou hodnotou Delta E iba 1,5 televízor Mi TV Lux 65 ″ OLED prináša skutočne verné obrazy.

Xiaomi Mi TV Lux 65 ″ OLED
Xiaomi Mi TV Lux 65 ″ OLED

Srdce prístroja – AI Master s hĺbkovým porozumením spája podstatu ľudskej múdrosti a kreativity. Vďaka inteligentnému procesoru MPU 9650 automaticky upravuje kvalitu obrazu pomocou technológie Xiaomi AI Master for Picture. Táto špecializovaná technológia v súčasnosti podporuje viac ako 20 algoritmov kvality obrázkov a inteligentne optimalizuje päť hlavných typov obsahu.

Vďaka panelu OLED a mnohým technickým pokrokom poháňaným novým čipom MTK má Mi TV Lux 65 ″ OLED prístup k zobrazovacej technológii Dolby Vision HDR, HDR10 +, HDR10 a HLG. Dolby Vision prináša revolučný zážitok z televízie vďaka neuveriteľnému jasu, kontrastu, farbám a detailom podporeným neuveriteľne živou kvalitou obrazu. Dynamické HDR nielenže vylepšuje HDR schopnosti televízora, ale tiež sa stará o to, aby nový televízor dokázal prehrať všetky druhy video-obsahu HDR10+ nasnímané na mobilných telefónoch. Zaručuje tiež, že každý okamih videa sa zobrazuje v jeho ideálnych hodnotách pre hĺbku, detaily, jas, kontrast a širšie farebné škály.

Xiaomi Mi TV Lux 65 ″ OLED
Xiaomi Mi TV Lux 65 ″ OLED

Aby sa dosiahla nízka emisia modrého svetla, 65-palcový OLED displej nasadil materiál proti modrej farbe, ktorý emituje neškodné svetlo s vlnovou dĺžkou 460 – 480 mm. Panel OLED má samozrejme správny jas, ktorý sa postaral o nepríjemné blikanie a pohodlné sledovanie aj pre rodiny s deťmi.

Cieľom televízora Mi TV Lux 65 ″ OLED je stať sa inteligentným uzlom v domácnosti budúceho majiteľa. Diaľkový ovládač vybavený technológiami NFC alebo Bluetooth umožňuje používateľom jednoducho umiestniť svoj smartfón do jeho blízkosti pre ľahké prehrávanie jeho video-obsahu. Okrem toho vďaka nemu môžete ovládať nielen televízor ale aj iné inteligentné domáce zariadenia pomocou hlasových príkazov. Jeho nový vstavaný XiaoAi AI Assistant verzie 3.0 sa môže pochváliť úplne novým rozhraním, hlasovými možnosťami mužského asistenta a funkciou nepretržitého dialógu.

Lahôdkou je aj po dizajnovej stránke. Bezrámový dizajnom celej obrazovky s pomerom strán obrazovky k telu 98,8% vytvára dojem skutočne moderného zariadenia. Hodí sa k nemu aj sklenený stojan a farebné oznamovacie svetlo v spodnej časti zariadenia. Displej podporuje funkciu Always-On so schopnosťou zobrazovať vybrané aplikácie ako hodiny, počasie a iné. Novinka bude od dnešného dňa dostupná zatiaľ iba v Číne, zvyšok sveta ale nenechá asi dlho čakať.