Úvod Quanta SMART Xoom od PayPalu umožňuje rýchle peňažné prevody do zahraničia

Xoom od PayPalu umožňuje rýchle peňažné prevody do zahraničia

17
Xoom ponúka rýchle zahraničné prevody, možno na ne využiť aj PayPalový účet.

V závislosti od času zadania môže príjemca v ďalšej krajine mať cez Xoom peniaze na účte už v ten istý deň

Súkromné prevody peňažných prostriedkov celosvetovo predstavujú podľa Svetovej banky trh s hodnotou odhadovanou na takmer 700 miliárd dolárov. Tento trh je zaujímavý pre mnohé služby, jednou z nich je aj Xoom.

Ten fungoval samostatne, v roku 2015 ho prebral renomovaný PayPal, zaplatil zaň približne miliardu dolárov.  Následne začal službu rozširovať po celom svete. Jej výhodou je predovšetkým rýchlosť, medzinárodné prevody sa uskutočnia do dvoch pracovných dní, resp. ešte v ten istý deň, v závislosti od času, kedy bol prevod zadaný.

Čítajte viac

Apple Pay sa rozširuje, spustila ho aj Prima banka: Pozrite sa, ako túto službu jednoducho nastavíte v mobile

Týmto spôsobom možno rýchlo posielať nielen peniaze fyzickým osobám v iných štátoch, ale aj platiť účty, prípadne dobíjať mobilné kredity vo viac ako 130 krajinách sveta, vrátane všetkých susedných štátov Slovenska.

PayPal kúpil Xoom v roku 2015 približne za miliardu dolárov, odvzedy službu postupne rozširuje.

Týmto spôsobom možno jednoducho preposielať peniaze a do výšky 10-tisíc eur. Prevod do tisíc eur sa uskutoční v 24-hodinovom limite, respektíve v nasledujúcom pracovnom dni. Pri sumách nad 10-tisíc eur už služba môže od vás požadovať dodatočné spôsoby verifikácie, napríklad nejaký doklad, účet potvrdzujúci adresu a podobne.

Podľa cieľovej krajiny si môžu užívatelia vybrať z rôznych možností. Môžu vložiť peniaze na bankový účet, zaslať hotovosť na vyzdvihnutie, alebo nechať peniaze doručiť priamo príjemcovi. Prevody v rámci služby Xoom možno sledovať prostredníctvom SMS, emailov, priamo na webe alebo v aplikácii.

Keďže Xoom patrí PayPalu, jeho užívatelia môžu využiť svoj paypalový účet. Prípadne možno užívateľský účet v Xoom  založiť priamo na ich webe, resp. cez mobilnú aplikáciu, dostupnú pre iOS aj Android.