Úvod Fotoaparáty a kamery Zabudnite na karty či večne zamotané káble

Zabudnite na karty či večne zamotané káble

31
Canon EOS M200

Vybrané fotoaparáty Canon umožňujú zálohovať fotografie priamo do služby Google Photos

Fotografie často predstavujú najdôležitejšie spomienky. Od každodenných okamihov po najväčšie udalosti v našich životoch. Mali by sme preto k nim mať jednoduchý prístup. Ideálne vďaka cloudu.  Od spustenia partnerského programu Google Photos pred dvomi rokmi sa Google spojil so stovkami partnerov spolupracujúc na vytvorení kvalitných a bezpečných integrácií. Cieľom je, aby ste si mohli vychutnať svoje fotografie a videá vo viacerých produktoch a službách, ktoré používate. Pomocou Google fotiek si tak dnes môžete vytvárať výtlačky a fotografické knihy pomocou programu Popsa, digitalizovať svoje spomienky pomocou programu YesVideo, či zobrazovať svoje fotografie na inteligentnom fotorámiku Nixplay.

Pokiaľ vlastníte zrkadlovku alebo fotoaparát s technológiou point-and-shoot, viete, že zálohovanie fotografií môže byť veľmi zdĺhavý proces. Často potrebujete káble alebo adaptéry, aby ste si fotky mohli z fotoaparátu alebo karty SD stiahnuť a uložiť. Vyžaduje si to niekoľko krokov a samozrejme, faktorom je aj rýchlosť. Google však vďaka spolupráci so spoločnosťou Canon spúšťa novú funkcionalitu, vďaka ktorej si môžete ľahko nahrávať okamihy zachytené na vašich zariadeniach Canon priamo do Fotiek Google cez Wi-Fi. Teda bez pripojenia fotoaparátu k počítaču alebo vyberania SD karty.

Canon image

S najnovšou verziou aplikácie image.canon (k dispozícii pre Android alebo iOS) a kompatibilným fotoaparátom Canon si môžete zvoliť automatický prenos fotografií v pôvodnej kvalite do aplikácie Google Photos, čím eliminujete problémy s ich zálohovaním pomocou počítača alebo telefónu.

Aby ste túto funkciu mohli používať, okrem kompatibilného fotoaparátu Canon a aplikácie image.canon budete potrebovať aj aktivovanú službu Google One. Ako malé promo aktuálne Google ponúka službu prvý mesiac zadarmo. Používatelia produktov spoločnosti Canon tak získajú na jeden mesiac bezplatne službu Google One, prístup k až 100 GB cloudového úložiska ako aj k ďalším výhodám pre členov.