Úvod História a výročia Začiatkom budúceho roku prekoná počet zariadení s Windows 10 miliardovú hranicu

Začiatkom budúceho roku prekoná počet zariadení s Windows 10 miliardovú hranicu

12
Windows 10
Počet zariadení s Windows 10 začiatkom roku 2020 prekoná miliardovú hranicu. Foto: Microsoft

Podľa predstaviteľov spoločnosti Microsoft počet zariadení s operačným systémom Windows ešte nikdy nerástol tak rýchlo, ako v priebehu posledných dvanástich mesiacov

Podľa Yusufa Mehdiho, viceprezidenta spoločnosti Microsoft, prekonal počet zariadení s operačným systémom Windows 1O hranicu 900 miliónov. Ďalším významným míľnikom je ich rastúci počet – v priebehu posledných 12 mesiacov ich pribudlo toľko, ako nikdy predtým.

Sto miliónov nových zariadení s týmto systémom pritom pribudlo za posledných šesť mesiacov. Aby sme boli konkrétni – 700 miliónovú hranicu dosiahol Microsoft v septembri 2018. Zvýšenie ich počtu na 800 miliónov spoločnosť oznámila v marci tohto roku a a práve teraz sa ich počet zvýšil na 900 miliónov.

Systém Windows 10 aktuálne rastie najrýchlejšie vo svojej histórii. Foto: Microsoft

Systém Windows 10 bol oficiálne uvedený v roku 2015. Microsoft vtedy rátal s dosiahnutím miliardovej hranice za tri roky, avšak vrátane verzie pre smartfóny. Tá sa však napokon absolútne nepresadila, takže odhad bol revidovaná a prekonanie tejto hranice bude trvať päť rokov.

Čítajte viac: Windows 10: S novými aktualizáciami sa na užívateľov valí chyba za chybou

Nejde pritom len o počítače, notebooky a tablety, ale napríklad aj o HoloLens, konzolu Xbox alebo Surface Hub. Veľkou výzvou je prekonanie historického míľniku – miliardovej hranice. To spoločnosť Microsoft očakáva v priebehu roku 2020, je pravdepodobné, že už na jar. V tomto roku, zrejme v januári, zároveň príde k oficiálnemu ukončeniu technickej podpory pre Windows 7.