Úvod Mobily Zásadná aktualizácia na Android 10 prichádza postupne na vlajkové lode Samsungu

Zásadná aktualizácia na Android 10 prichádza postupne na vlajkové lode Samsungu

56
Android 10
Galaxy S10 už nový Android má, teraz prichádza na rad "deviatkový" rad. Foto: Phonearena.com

Modely  Galaxy S10 a Note 10 už Android 10 majú, v najbližších dňoch by sa mali dostať aj na modely Galaxy S9 a Note 9.

Aktualizácia na Android 10  spolu s nadstavbou UI 2 je pomerne rozsiahla. Jej veľkosť závisí od typu telefónu, ale má približne 2 GB. Samotná inštalácia trvá po stiahnutí napríklad na modeli S10 približne 5 minút. Pár dní je už na Slovensku pre vlajkovú loď S10 a aj Note 10 k dispozícii aj prvá bezpečnostná  záplata najnovšej verzie Androidu.

Android 10 postupne prichádza na ďalšie modely. V najbližších približne dvoch týždňoch by mal doraziť aj na všetky verzie modelov S9 a Note9. A čo vlastne prináša? Nás napríklad potešilo, že je jej súčasťou opäť aj Android Auto.

Okrem toho k najdôležitejším zmenám patria napríklad čoraz populárnejší tmavý režim, ktorý sa dá aktivovať celoplošne pre kompletný systém, ale aj pre jednotlivé aplikácie. Pribudne komplexná kontrola detí, rodičia budú môcť cez Family Link detailnejšie prispôsobiť smartfón s Androidom tak, aby bol v detských rukách bezpečný a to aj vrátane časových limitov pre jednotlivé aplikácie. Takto sa podrobný prehľad noviniek zobrazuje počas inštalácie:

Dôležitou zmenou je aj rozšírené ovládanie gestami a   možnosť jednoduchšej kontroly notifikácií, ktoré mnohým ľuďom znepríjemňujú život. Teraz môžu prichádzať v tichom režime, nemusia sa zobrazovať na uzamknutej obrazovke a dá sa nastaviť aj spôsob a čas, ako a kedy sa budú zobrazovať.

Čítajte viac:

S verziou 10 Google potichu zmenil spôsob označovania a čiastočne aj logo. Pozrite sa, ako sa vyvíjali

Zaujímavý je aj režim, ktorý v Google nazvali Focus a v ktorom možno nastaviť, ktoré aplikácie majú byť aktívne a ktoré nie v čase, keď sa chcete na niečo sústrediť. A Live Caption vám pre zmenu umožní automaticky jedným kliknutím nahrať video alebo audio z aplikácie, ktorú máte práve otvorenú.