Úvod Inteligentná infraštruktúra Prvá ultrarýchla nabíjačka na Slovensku dobije za 15 minút auto na...

Prvá ultrarýchla nabíjačka na Slovensku dobije za 15 minút auto na ďalších 400 km

38
Prvá superrýchla nabíjačka s výkonom 350 kW funguje od dnes v Bratislave.

Spoločnosť ZSE dnes v bratislavskom Auparku otvorila prvý ultrarýchly nabíjací hub pre elektrické vozidlá, je v ňom nabíjačka s výkonom 350 kW.

Ultrarýchla nabíjacia stanica od ZSE podporuje CCS / CHAdeMO konektory, čiže technicky je prispôsobená tak, že umožňuje nabíjanie všetkých typov elektrických vozidiel dostupných na Slovensku a v Európe.

ZSE HUB v Auparku je prvým svojho druhu na Slovensku, umožňuje nabíjanie pre 6 vozidiel naraz. Nabíjací výkon 350 kW je dostupný na dvoch nabíjacích stojanoch s konektormi CCS / CHAdeMO, pričom ďalšie 4 parkovacie boxy umožňujú nabíjanie vozidiel s nabíjacím výkon 22 kW striedavým prúdom.

Ultrarýchla nabíjačka je skonštruovaná tak, že umožňuje nabíjať akékoľvek kompatibilné auto takým výkonom, aký povoľuje jeho batéria.

Treba povedať, že áut, ktoré dokážu ultrarýchlu nabíjačku využiť naplno a „ťahať“ z nej 350 kW, je na našom trhu zatiaľ minimum. Musia mať totiž 800-voltovú elektrickú sústavu, čím sa môže pochváliť napríklad elektrické Porsche Taycan.

Superrýchly hub je pilotným v rámci elektrickej iniciatívy spoločnosti ZSE. Tá intenzívne buduje na Slovensku vlastnú sieť nabíjacích staníc s označením ZSE Drive integrovaných do celoeurópskej siete. Do konca roka ich bude 103, z toho 51 z nich rýchlo nabíjacích (výkon 50kW), 18 ultrarýchlo nabíjacích (výkon do 350 kW) a 34 AC nabíjacích staníc s výkonom 22kW.

Ich zoznam nájdete na webe ZSE Drive, kde je aj interaktívna mapa s možnosťou vyhľadávania.